5 Eylül 2017 Salı

Erkeğin en kötü rol modeli erkektir


Sosyal medya icat oldu; mertlik bozuldu, gavatlık moda oldu.Çok ciddi söylüyorum erkekler kafayı yedi. Eskiden genç kızlar dizilere özenip kafayı yerlermiş ya hah işte bizim erkekler de öyle oldu. Bu kız düşürme çabalarını görse Recaizade Araba Sevdası’nı tekrar yazardı çünkü yanlış batılılaşma zirveyi görmüş bulunmakta. Daha önce erkekler ve sendromları diye bir yazı yazmıştım. O yazıyı yazdığım zamanlar bu dünya için fazla masummuşum onu anladım. Şimdi hepinizi koluma takıyorum ve erkekleri bu duruma sürükleyen nedenlere yani özendikleri kişilere dair küçük bir yolculuğa çıkıyoruz… 

Christian Grey: Ben bu serinin bütün kitaplarını okumuş biri olarak filminin bir felaketle sonuçlanacağından emindim. Zaten kitapta da Ana’ya bayılmazken, filmdeki ayrı bir sümsük çıktı. Bizim erkeklerin ise kitabın yalnızca erotik olduğundan haberi vardı fakat okumaktan aciz insanlar oldukları için ilk fragmandan itibaren salyaları aka aka filmin çıkmasını beklediler. Sırf fantezi olsun diye tecavüze yeltenen insanların ülkesinde yaşıyoruz, bir de bu filmle birlikte BDSM’e merak saldılar. Tabii filmde Christian’ın yattığı kadınlara itaatkar muamelesi çekmesi hatta bunu bir belgeyle şereflendirmesi, hiçbir şekilde o kadınlarla duygusal bir ilişkisi olmaması buna karşın Ana’nın her şeyi ilk onunla yaşaması, çirkin ördek yavrusundan bir seks tanrıçası oluşması fikri bizim erkeklerin tabii ki de çok hoşuna gitti. Karşısındakine et parçası gibi davranmak, değer vermemek, gücüyle aşağılamak her erkeğin en büyük hayali. Tabii bizim erkeklerle Christian arasında bir fark var. Christian (Tanrı bilir ya niye) Anastasia’ya aşık oldu. Bizimkiler de köpek çeke çeke kendisine aşık ettiği kızcağızları tecrübesiz olduğu için sıkılıp yol verdiler ya da aldattılar. Ne yaparsınız bu filmi hayatınıza uyarlamak, benim Aşk-ı Memnu izleyip saçımı Bihter maşası yapmama benzemiyor. Yeri geliyor film karakterlerinin bile bir sınırı oluyor o çok söz ettiğiniz adamlık duyguları kabarıyor, karakterli bir duruş sergiliyorlar. Hadi Christian über yakışıklı, zengin, başarılı, medyatik bir adam, böyle diye yapmaya hakkı var demiyorum. Bu adam bu özelliklere sahip SİZ NEYİNİZE GÜVENİYORSUNUZ YA SİZ KİMSİNİZ diye çığlık atmak istiyorum. Önce bir karakterinizi düzeltin ondan sonra ilişki mi yaşıyorsunuz ne yapıyorsanız yapın.

Teoman: Gerçi sonu boşanma olsa da o bile evlendi ama bu erkekleri tamamen “Ben bağlanamam” triplerini öğreten Teoman. “Napim tabiatım böyle” bu beni asla ilgilendiren bir konu değil. “Aynaya bakmam, kendimi bilmem” keşke aynaya baksan ve kendini bilsen belki bira içmekten çıkan göbeğini eritmeye çalışır, banyo yapar ve dişlerini fırçalarsın. Ondan sonra serseri mi doğuyorsun serseri mi ölüyorsun beni katiyen ilgilendiren bir durum söz konusu değil. Teoman’a özenen bu erkeklerimizin nerde akşam orada sabah, ben bağlanamam tripleri ancak ve ancak Kadıköy’de fileli çoraplarıyla gezerken bira içen üniversiteyi yeni kazanmış kızlarımıza söker. O da tamamen kendi yaşıtları henüz bu seviyeye evrilmediği için bu durumu bilmemesinden. Niyetinizin ne olduğunu anlayınca ya da en kötü bitlenince zaten tekmeyi yiyeceksiniz. Başarmak istediğiniz gibi hayatınızda kalıcı hiçbir şey olmayacak. Yaşlanınca da izbe evinizde, kocaman bira göbeğinizle içten içe maziye söverken dışarıya “serseri doğdum serseri ölücem” dersiniz.Arda Turan: Dm’den yürüme dersleri verecek kıvama gelmişlerdir. Yeni bir şehre mi gidiyorlar, Instagram’dan o konumda bulunan kişileri bulup takip ederler. Takip ettikleri de Tahtakale ürünleri kadar kaliteli kızlardır ya striptiz yaparken ya da squat yaparken mutlaka video atarlar. Sorsan bir kızın en büyük çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır tabii ki, kız kardeşinin kafasını camdan çıkartması yasaktır fakat kendisi arabayla gezerken yolda gördüğü kadının bacaklarına bakabilmek adına kafasını camdan çıkartıp 180 derece döndürme gücüne sahiptir. Herkese beylik taslayıp, kız arkadaşlarına köpek çekmelerine rağmen içlerinde takipçi ve beğeni hilesi yapacak kadar aşağılık kompleksli bir ezik yatar.  Üzücü bir şey ama bu gibileri seven ve stalklayan insanlar da var. Sizin bir gün önce 500 olan takipçi sayınızın bir günde 2500'e çıkmasını; 150 kişinin beğendiği fotoğrafın 600'e çıkmasını görüyorlar ve aslında  bu kadar ezik ruhlu birini sevdikleri için kendilerine daha da kızıyorlar. Siz kimsiniz ki sizi o kadar kişi takip etsin Allah aşkına? Ezikler.  Dillerinden vatan bayrak millet adamlık lafları asla düşmez. Bekaret bunlar için birer yaşama sebebidir, bu yüzden internetten kız düşüren bu tayfanın ketçapla kandırılma oranı da fazlasıyla yüksektir…

Arnold Schwarzenegger: (Aklıma tek kaslarıyla ünlü Arnold beyciğim geldi.) 2 hafta spora gidip ayna karşısında fotoğraf çekilen bütün erkekler anında karşısındakini eleştirme moduna giriyor ya bayılıyorum. Bütün kızların arabaya düştüğünü düşünen erkekler gibi, sadece kaslarına baktıklarını falan düşünüyorlar ay bir gülme krizine gireceğim şimdi bunu yazarken. Sürekli bir insanların kilosuna laf çarpmalar, sürekli bir "kilo ver artık" imaları. Yahu sen kimsin? 1.70 boyunla kas yapıp cep herkülüne benzeyen adamın lafıyla mı kilo vereceğim ben? SANANE. Bunlarla geçmez ömür, yemeğe gidersiniz sen iskender söylersin bu salata sipariş eder yemin ederim o an sinirimden ağlarım ben. Gecenin bir yarısı canın tatlı ister gider sana kuru kayısı getirir, böyle bir ilişki yürüyebilir mi ya? Hadi onu geçtim sürekli kilona laf eden, başkasını beğendiğini belli eden bir de sana açık açık örnek gösteren biriyle nasıl mutlu olabilirsiniz? Bir insan sporu da diyeti de kendisi için yapar. Sevgilisi istiyor diye değil. Ee evlenip hamilelik kilolarını veremeyince ne olacak boşayacak mısınız yani? Neyinize güveniyorsunuz anlamıyorum gerçekten. Anlayın artık KAS YAPINCA AYAĞINIZA KAPANMAYACAĞIZ.


Behlül Haznedar: Her zaman gözünün önündekini görmekten aciz heriflerdir. Nerede asla anlaşamayacakları kezo var gidip aşık oluyorlar. Hayır sıkılacaksın ondan kendini hangi inatla, neye zorluyorsun? Ciddi ilişkiden korkup “beni sev, beni gerçekten sev buna ihtiyacım var” diye dili dışarıda köpek gibi geziyorlar. Gerçekten sevilince aldatıp “ben o kişi değilim, bana değmez seni gerçekten hak eden kişiyi bulduğunda bana teşekkür edeceksin” gibi lafları ağızlarına sakız ediyorlar. Hayır o kişiyi bulsam bile sana teşekkür etmem hatta her gece sana lanet okuyarak uyuyup, her sabah sana beddua ederek uyanmaya devam ederim. Bir de bak bunların dilinde hep “ben baba olmak istiyorum” lafı dolaşır. Yok yok öyle değil sizden baba olmaz ama elalemin çocuğuna çok güzel amca dayı falan olur. Siz bu kendini bilmezlik, korkaklık ve gözünüzün dışarıda oluşuyla çocuğunuzun annesine hayatı zindan ederek, kendi çocuğunuzun nefretini zaten kazanacaksınız o yüzden bu işlere hiç girişmeyin!


Toparlamak gerekirse;

Kültürsüz, oturmayı kalkmayı bilmeyen, yapabildiği tek siyasi muhabbet “kılışdar’da liderlik vasfı yok” olan, hayatını cinsellik temeline oturtumuş kadına değer vermekten aciz, erkek arkadaşlarına bile "git hamur aç, git oje sür"diye sataşan (ha bir taciz ve tecavüz olayında mutlaka 140 karakterle tepki gösterirler orası ayrı!) , sözleri twitter’dan çalınmış yığın kitapları okuyabilen (edebi kitaplar sıkıcıymış), beyefendiliği “vur kafasına al ekmeğini”, düşünceli biri olmayı enayilik sayan… Tek bir kitap okumadan her şeyi eleştiren, kendi tarihini Diriliş Ertuğrul’la takip eden, eğitim almayı bile küçük gören insanlar olarak umarım aynaya her baktığınızda tükürme isteğiniz gelmez. Siz normalde muhatap bile alınmaması gereken insanlarsınız ama Allah işi bazı insanların imtihanı olacak hale gelebiliyorsunuz umarım sizin imtihanınız da hak ettiğiniz ölçüde olur.7 yorum:

 1. Peki Asmalı Konak' ta Özcan Denizin dokunduğu tokmakları yalayan kızlar hakkında ne düşünüyorsun ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onların kafayı yediğini düşündüğümü yazmışım zaten :)

   Sil
 2. yine guzel ve yerinde bir yazi olmus :)

  YanıtlaSil
 3. İlginç bir yazı olmuş ama epey emek verdiğiniz belli oluyor :)
  Bloğunuzda izleyiciler butonunu göremediğim için g+ dan takibe aldım, kolay gelsin :)

  YanıtlaSil
 4. Yabancı sınırı olmasa daha güzel yazı olurmuş./s Bence daha spesifik dokunuşlar da olabilirmiş. Bu yazı biraz Giriş 101 dersi gibi olmuş. Parmaklarınıza sağlık.

  YanıtlaSil
 5. Güzel yazı tebrikler.
  mavigunce.blogspot.com a da beklerim.

  YanıtlaSil

Ne düşünüyorsan..