17 Haziran 2014 Salı

Fallarda bulurum seni

Başlıktan da anlamış olduğunuz üzere falcıya gittim. Lütfen hemen "Ne yani fala mı inanıyorsun?", "Bilim varken neden fal?", "Onlar uyduruyorlar sende inanıyorsun" gibi şeyler demeyin. Hayır yani böyle şeyleri diyenler gizli gizli falcı köşelerinde gezmese bir şey demeyeceğim ama bizden daha beter olanlar direk laf atıyor. Hem ne demişler "Fala inanma, falsız da kalma."
Zaten istesem de şuan bunları takacak değilim. Belki abartıyor diyeceksiniz ama falcı biz kızlar için terapiye eşit. Doğruyu söylesin ya da söylemesin, kötü günlerde falcıya koşmamızın nedeni bize vereceği ümitli haberlerdir.
Arkadaşların sana "unut artık şunu" dese bile beklemeye, diretmeye devam edersiniz ama falcı "unut kızım şunu bak sizin yollarınız ayrılmış. Görüyor musun bak bak, aha şurada hı-hı o çizgili  işte" dese "kaderimde bile çıkmadı" deyip vazgeçebilirsiniz.
"Bak şu kız seni çekemiyor, gözü sana değmiş" dese "Ya biliyordum işte kötü kötü bakıyordu hep zaten bana yelloz!" deyip dostunuzu düşmanınızı ayırt edersiniz. O yüzden abartmadıkça falcıya gitmek iyidir, kafanız dağılır.


Bende kafamın karışık olduğu, her şeyin kötü gittiği bir dönemdeyken kuzenim Sima beni aradı. Falcıya gitmiş ve falcı o'na demiş ki "Şimdi git beni Hatay'dakine anlat." Bunu duyduğumda şok oldum çünkü gidecek falcı arıyordum. Aslında bende güzel fal bakarım ama kendimde bir şey göremiyorum. Hatay'da gittiğimde hiçbir şey bilememişti, param boşuna gitmişti diye ağlamıştım.. Zaten Simalar'da  taşınacağı için son kez Şanlıurfa'ya gidecektik bu gelmem için daha güzel bir sebep oldu.
Ve bende kalktım "Hatay'daki" sıfatıyla meşhur falcımıza geldim.

Klasik "senin için kararmış" lafıyla başladık. Klişe ama doğruydu aslında.
Falın ortasında koskocaman bir göz çıktı. Gözü olanın gözü çıksın bu arada terbiyesiz!
Beni çekemeyen çokmuş ve yakın bildiğim herkes arkamdan konuşuyormuş. Bu işte ya biliyordum yemin ederim hep iyi niyetimden kaybediyorum zaten güvenebileceğim kimse yok. Şu hayatta sahip olduğum çok az şey var onuda çekemiyorsunuz yani doyumsuzlar, size güvenen insanları böyle sırtından bıçaklamaya hakkınız yok! Sakinim. Neyse Allah'tan yeni kişilerle tanışacakmışım, iyi haber olarak.
Aramı açtığım kişilerle kesinlikle barışmamalıymışım geri küsecekmişiz, zaten düşünmüyordum..
Artık Ankara'yı kazanacağıma %100 inanıyorum gittiğim bütün falcılar fincanı kaldırır kaldırmaz Ankara diyor. Bu da kuralı bozmadı ve "Üniversiteyi Ankara'da okuyacaksın" dedi. Şuan kuzenimle küsüm falcı ona "Denizi olan bir yerde okuyacaksın" dedi. Hani birlikte ev tutacaktık, hani gecelere birlikte akacaktık? Şuan kendimi aldatılmış hissediyorum. Bana bunu nasıl yaparsın, seni asla affetmeyeceğim!
İki tane düğünümüz varmış biri kesinde diğeri kim bilmiyorum.
Derslerime asılmam gerekiyormuş falcının içine annem kaçtı bu arada hiç ders çalışmıyorsun diye azar yedim..
Baya güzel şey saydı gelecekle ilgili ama kimseye anlatma gerçekleşmez dedi şuan buraya yazamıyorum diye ağlayabilirim. Ama şunu yazacağım gerçekleşmesini istemiyorum.
Sınavdan hemen sonra nişanlanacakmışım. Şimdi bu hiç iyi olmadı. Benim üniversitede baya staj yapma, yeni kişilerle tanışma, üniversiteden sonra da kariyer yapma hayallerim vardı. Sevgili müstakbel nişanlım, eğer şuan bunu okuyorsan bu işten vazgeç daha çok genciz ömrünü benle mi tüketeceksin? Ayrıca babam beni gencecik yaşımda kimselere vermez. O iş yaş yani, boş ver..

Bu arada falcı kadın; "Bazı şeyleri Allah'a şirk koşmak istemediğim için söylemiyorum" dedi. Buradaki ironi stüdyomuzda kafa karışıklığına neden olsa da umursamamayı tercih ettik..

Falcıya gittikten sonra kendimi daha iyi hissettim. Umutsuz vak'a olarak gördüğüm şeyler gözümde küçüldü sanki. Dediğim gibi gerçek ya da değil fakat terapiden farklı olmadığı kesin.

Not: Yolu düşen olursa falcımız Aldo vip'te.

Not: Falcıya yılda bir kez gitmekte istemiyorum ama Antakya'da hiç yok, Harbiye'ye kadar gitmeye de eriniyorum açıkçası. Eğer bildiğiniz iyi bir falcı varsa mesajınızı beklerim!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ne düşünüyorsan..